Понеділок, 29.04.2024, 19:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Зарубіжна література

У категорії матеріалів: 1658
Показано матеріалів: 31-40
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 ... 165 166 »
Як істинний поет, Анна Ахматова у своїй творчості не обмежилася тим, що у неї найкраще виходило, — на інтимній ліриці. Вона любила Росію, вона вболівала за її долю і вона серцем відгукнулася на репресії більшовицької влади, сталінського режиму. Тепер важко сказати, чи написала б вона свій славнозвісний "Реквієм", якби сталінські репресії не торкнулися її родини, якби вона не стояла у багатометрових чергах до віконця в'язниці.

П'єсу Йонеско мені зовсім не хотілося читати. По-перше, - це п'єса. Дійові особи. Поки вивчиш, хто є хто!.. По-друге, нецікавий початок. Але читаю. Примушую себе читати. Добираюсь до десятої сторінки. Якісь чудернацькі репліки логічного штабу: "це неможливо, тому що неможливо", або ж "пес - це кіт, бо у нього чотири ноги".

Слідкуючи за сюжетним розвитком подій в оповіданні І. Буніна "Чистий понеділок", мимоволі прочитуєш все описуване як банальну історію нещасливого кохання. Зустрілися двоє, але, як потім з'ясувалося, на дуже короткий проміжок часу. Різні погляди на життя, різні характери, різні захоплення призвели до втрати того невловимого, що люди звикли називати коханням. Вона прийняла постриг, він залишився у цьому світі. Проте перше враження, якщо йдеться про літературний твір, майже завжди виявляється помилковим. Глибина думок, висловлених письменником, пізнається тільки після уважного аналізу твору.

Є у світі цінності, над якими не владний час: світ, що оточує нас, з його сонцем і небом, із шурхотінням листя в лісі, із шумом морського прибою, і світ, що в кожному з нас. Світ з його моральними цінностями, розумінням добра і зла, любові і ненависті, відваги і підлоти, безкористя і егоїзму. Ці моральні закони вироблено століттями, передано з покоління у покоління, їх зберігають у сім'ях та заповідають дітям, вони переростають у рядки державних кодексів,

Трагедія В. Шекспіра "Гамлет, принц Данський" створена кілька століть тому і відтворює життя епохи Відродження. Але вона завжди викликала і досі викликає суперечливі відгуки про головного героя п'єси — принца Гамлета.

I. Відображення в сонетах еволюції митця (1S4 сонети Шекспіра надруковані у 1609 році;

Коли я вперше почула "Вересковий трунок", я ще не знала, що то за такий жанр — балада. А ім'я автора — Роберта Льюїса Стівенсона — пов'язувала тільки з "Островом скарбів". Але це було таким другорядним поруч із цими рядками, що відразу ж вводили у сюжет — ні, вибачте, у ту сиву давнину, на скелястий берег сивого бурхливого моря, звідкіля добре було бачити і бузкові хвилі вереску, і те, жахливе:

Роман Альбера Камю "Чума" — це хроніка одного тяжкого року у звичайному місті Орані, французькій префектурі на алжирському узбережжі. У цьому місті, як і в інших містах світу, люди багато працюють, але в житті їх цікавить тільки комерція, гроші. Втіхи, розваги, кохання, спілкування з друзями вони відкладають на суботу і навіть не здогадуються, що десь є зовсім інше життя. Серед людського натовпу в Орані особистість почуває себе одинокою, хворий чи помираючий там по-справжньому самотній.

Перші хвилини 1823 року. Невеличке містечко Кішкереш, що в Угорщині. У родині збіднілого угорського дворянина народжується дитина — хлопчик, якому судилося стати окрасою не тільки угорської, а й світової літератури. Це Шандор Петефі. На стіні будинку, у якому поет провів останню ніч свого життя, вирізьблено слова: "Тут він був ще людиною, звідси вийшов у свій великий шлях, щоб стати зорею. Сяйво її вічне". І справді, ясною, незгасною зорею сяє нам з літературного Олімпу творчість відомого поета.

Прислів'я та приказки — це невичерпне джерело мудрості народу. Деякі прислів'я та приказки народів Росії прямо підкреслюють значення цього виду фольклору. Так в Якутії можна почути таке: "Прислів'я — притча предків", "Прислів'я — в усіх на вустах", "Людське слово — не дзвіночок, прив'язаний до дуги". Тувинці мають свій запас мудрості: "Вірьовку треба вміти вити, прислів'я — розуміти", "Під час повені немає риби, в прислів'ї немає брехні", "Приказка яскравіша од квітки" тощо.

Меню сайту
Пошук