Неділя, 19.09.2021, 07:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Вільні теми

Весна прийшла!

Природа мінлива та прекрасна у всіх своїх проявах. Коли здається, що холодній зимі не буде кінця, що хуртовини та холоду ніколи не скінчаться, як раптом, дуже обережно до нас підкрадається рання весна. І ось, одного разу, виходячи на вулицю, ми розуміємо, що сніг перестав скрипіти під підошвами, на дорогах подекуди проступає асфальт, а ніс та щоки більше не щипає мороз. Перші промені березневого сонечка сліплять очі, відбиваючись від білосніжного покривала, але вже відчутне тепло наступаючої весни. Ще більше ніж люди, зміну пори року відчувають інші природні жителі - птиці, які залишилися зимувати з нами. Метушливі горобці та зухвалі ворони починають активно готуватися до приходу потепління. Міста та села оживають, вулиці повніють перехожими, люди все сміливіше прощаються з теплими шапками та шарфами, навіть голоси здаються більш гучними й радісними. Весна йде! Скоро весна!

Про весну часто говорять: весна красна. "Красна" - тому що - красива. Це дійсно дуже гарна пора року.

У перші дні весни природа ще виглядає досить непривабливо: сірі грудки снігу, голі чорні дерева. Але весело починає світити та пригрівати сонечко і картина змінюється на краще. Всі знають: ще трохи й прийде справжня краса.

Дуже красиві та ніжні перші весняні квіти. Вони з'являються прямо з під снігу. А ледь зійде сніг, вся земля швидко вкривається свіжої травичкою. Вона така гарна та яскрава, що її порівнюють з дорогоцінним каменем, називаючи смарагдовою. Листя з'являться на деревах ще нескоро, але ліс уже прокинувся, хоча зовні дерева здаються нам такими ж сплячими та млявими.

Непомітні зміни відбуваються й на річці. Ночами стрімкий потік вже не сковують суворі морози, тож шар крижаного панцира стає тоншим. Неспішно та наполегливо працює річка для того, щоб скинути зимові пута, зовсім скоро на її поверхні з'являться промоїни, а потім крижаний покрив розіб'ється вщент.

Весна приходить до нас непомітно, ранні зміни природи майже невловимі та не відчутні, але всі ми відчуваємо, що зима добігає кінця. Зовсім скоро землею побіжать сотні веселих струмочків. Проте, коли птиці остаточно принесуть з вирію весну, кожному з нас стане трохи сумно за новорічними та різдвяними свята і зимовими канікулами. Та нічого, рік збіжить швидко.

Переглядів: 845 | Теги: весна, Пори року

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук