П`ятниця, 03.05.2024, 02:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Вільні теми

Бані та сауни: користь чи шкідливість з медичної точки зору.

Нашу планету населяє незліченна безліч народів, у кожного з яких є свої традиції і своя культура. Всі головні ритуали, до числа яких відносяться сауни та лазні, в даному сенсі винятком не є. Російські та турецькі, японські та фінські, всі вони засновані на різних принципах. Кожна приносить свою користь та має свої недоліки або протипоказання. От саме з достоїнствами та недоліками, або користю та шкодою лазень і саун ми спробуємо розібратися в цій статті.

Турецька лазня

Турецькі лазні - це абсолютно унікальний світ. Розслаблення та відпочинок, оздоровлення та очищення, некваплива підготовка до парення й саме парення, а опісля ретельне миття. Це теж все частина ритуалу. А завершує все - різні види масажу та оздоровчі напої.
Турецькі лазні влаштовані таким чином, що людина, перш ніж опинитися у власній парній (хамаме) спочатку повинна пройти кілька приміщень, в яких температура поступово підвищується. Завдяки такому підходу, організм ненав'язливо підготовляється до основної процедури.
Сам хамам також є процедурою досить мякою. Тут температура повітря не піднімається вище позначки 60°С, а процес потовиділення починається через вологу пару. За допомогою горячого повітря прогрівається підлога, на яку ллють гарячу воду і в результаті виходить пара.
Турецька лазня від інших саун відрізняється не тільки своїм підходом до парення, але ще й тим, що вона зводиться не з дерева, а з каменю. Внутрішня обробка також оброблена камене чи плиткою.

Користь турецької лазні

Турецька сауна - це прекрасний вибір для всіх тих, хто не дуже добре переносить суху пару. У даному випадку температура впливає більш м'яко. Але разом з тим, в турецькій лазні вологість досягає найбільших температур.
Користь від такого вологого парення відмінно підійде тим, хто страждає астмою, бронхо-легеневими захворюваннями, відкладенням солей, серцево-судинними патологіями, захворюваннями суглобів, неврастенією, деякими збоями в роботі травної системи, зниженим тиском, хронічними захворюваннями нирок.

Шкода турецької лазні

Турецька сауна протипоказана людям, у яких спостерігається загострення хвороб органів дихання, запальні процеси у внутрішніх органах, важкі серцеві патології, інфекційні захворювання, а також психічні розлади. Крім цього, вагітність - не кращий час для відвідування сауни. При недотриманні цих протипоказань, можливі плачевні наслідки.

Фінська сауна

Фінська сауна відрізняється від турецької тим, що тут процес парення відбувається сухою парою. У фінській сауні температура повітря може сягати 110°С, при вологості всього 25%. За рахунок високої температури повітря починається процес потовиділення. Фінську сауну зводять з дерева. Завдяки цьому в приміщення утворюється особливий, цілющий аромат.
У парній розміщують кам'яну піч, яка розігріває повітря. Піч час від часу поливають водою, завдяки цьому на нетривалий період часу збільшується вологість повітря. Правда, у фінській бані не прийнято занадто часто піч-кам'янку поливати водою, так як тут повітря, по можливості повинне залишатися сухим.
У фінській сауні, так само як і в російській лазні часто використовують ефірні масла та трав'яні відвари для дезінфекції та ароматизації повітря. Але від російської лазні фінська відрізняється тим, що тут не використовується масаж віниками. А що стосується скрабів, меду та солі, якими масажують тіло - це звичайна практика.

Користь фінської лазні

У фінській сауні сухе парення буде корисно при підвищеному тиску, наявності каменів у нирках, серцево-судинних захворюваннях, при частих застудах, захворюваннях сечостатевої системи, шкірних хворобах та хворобах печінки.

Шкода фінської лазні

Людям, які страждають важкими формами діабету, туберкульозу, сечокам'яної хвороби, захворюваннями верхніх дихальних шляхів, при артеріальному тиску, атеросклерозі та нервових розладах не рекомендується відвідувати фінські сауни.

Інфрачервона лазня

Інфрачервону сауну з великою натяжкою можна назвати сауною.
Найчастіше інфрачервону кабінку використовують для оздоровлення організму, підвищення імунітету, але в той же час вона не має прямого відношення до сауні.
Потовиділення в даному випадку відбувається при низькій вологості та низькій температурі повітря. Інфрачервону сауну можна назвати найбільш м’якою. На відміну від інших типів саун та лазень, під впливом інфрачервоного випромінювання прогрівається не тільки верхній шар шкіри, а й тіло на глибину до 4 см. Таким чином, відбувається вплив на м'язи, кістки та внутрішні органи.

Користь всіх видів саун

Насамперед, користь всіх типів банних процедур полягає в очищенні організму завдяки сильному потінню. Також користь від такої процедури очевидна для людей, що часто хворіють. Оскільки тут відбувається й підвищення імунітету, й зміцнення організму, й профілактика, а крім цього, вилікування на початкових стадіях простудних та інфекційних захворювань.
Крім усього іншого відвідування сауни сприяє прискоренню обміну речовин, що дуже важливо для всіх, хто бажає схуднути або зберегти наявну стрункість. Стан шкіри також поліпшується при парних процедурах, особливо якщо їх поєднувати з ароматеропією, масажами та очищувальними скрабами.

Шкода саун

Якщо не дотримуватися всіх рекомендацій та порад, це може стати причиною багатьох проблем зі здоров'ям. Але за твердженням самих медиків, кожен випадок індивідуальний тож цілком імовірно, що відвідування сауни може стати причиною вилікування навіть найважчих захворювань.
Хоча все ж не варто ризикувати, якщо ви не впевнені, чи буде для вас безпечним відвідування сауни. При наявності хронічних хвороб, які вимагають постійного контролю, відвідувати лазню можна тільки після консультації зі своїм лікарем.
Переглядів: 810 | Теги: здоров'я людини, сауна, баня

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук