Середа, 08.05.2024, 01:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Зерновий хліб: користь та шкода.

Хліб, як і всі хлібобулочні вироби з давніх часів були головною складовою в раціоні харчування переважної більшості жителів нашої планети. В даний час не перерахувати асортимент хліба та хлібобулочних виробів. Різні види борошна використовуються для випікання хліба. Борошно, як відомо, виробляють з різноманітних злакових культур, а також з екзотичних рослин.

Хліб - це харчовий продукт, виготовлений у процесі кулінарної обробки тіста із задіянням високих температур. Будь-який різновид хліба в своєму складі буде мати, як мінімум два основних інгредієнта - воду та муку. Також при виготовленні хлібобулочних виробів використовують розпушувачі тіста, цукор, пекарські дріжджі, сіль, цукрову пудру, повидло, замінник цукру (для дієтичного хліба), висівки, родзинки, курагу, прянощі, спеції, кмин, а також певні смакові добавки.

Історики довели, що перший хліб люди пекли ще примітивним методом в неоліті. Цей період датований 9,5 тис. років до нашої ери. В давнину люди випікали хліб за допомогою відкритого вогню. Склад першого хліба був дуже простий: вода та зерна, розмелені в борошно. Примітно й те, що й сьогодні зерновий хліб користується попитом та підвищеною популярністю.

Також зерновий хліб визнаний дуже корисним продуктом харчування. Цей продукт використовується в лікувальному та дієтичному меню. Неповторність зернового хліба полягає в тому, що для його випічки використовують цільні зерна. Зерна, які застосовуються для випічки цього виду хліба, не піддаються попередньому помолу.

Користь зернового хліба

- Глюіновая кислота, рибофлавін та вітамін В12, всі ці речовини сприятливо впливають на нашу нервову систему;
- Вміст вітаміну В6 діє заспокійливо на нервову систему, завдяки чому всі, хто вважають за краще такий хліб більш спокійні та врівноважені люди ;
- Вітамін В1 та тіамін, також впливають на діяльність людського організму. Ці елементи беруть участь у величезній кількості важливих процесів організму, спрямованих на підтримку його життєдіяльності ;
- Вітаміни PP та D, дуже потрібні для повноцінної роботи нервової системи, для правильної роботи судинної система та печінки;
- Зернові багаті й на вітамін Е, а також аскорбінову кислоти, про користь яких й говорити не доводиться ;
- Зерновий хліб багатий цинком, а цей елемент потрібно для поліпшення роботи головного мозку, тобто це ідеальний продукт для працівників розумової праці;
- Ліпоміновая кислота, є свого роду енергетичним коректором, потрібним для роботи багатьох органів.

Калорійність зернового хліба

228 кКал в 100 грамах.
Енергетична цінність:
Жири: 1.4 р. ( ~ 13 кКал )
Білки: 8.6 р. ( ~ 34 кКал )
Вуглеводи: 45.1 р. ( ~ 180 кКал ).

Ідеально збалансований склад даного виду хлібобулочних виробів допомагає людському організму повною мірою засвоїти всі вітамінні з'єднання та інші елементи, необхідні для нормального функціонування всіх систем організму.
При регулярному вживанні цього хліба налагоджується роботи шлунково-кишкової системи.

Також корисні властивості обумовлені великим вмістом природної клітковини. Цей хліб рекомендований для вживання людям всіх вікових груп, а крім цього, його використовують в якості дієтичного харчування.

Шкідливість зернового хліба

Виходячи з усього вищесказаного, практично неможливо знайти недоліків у цього продукту харчування. Та й не потрібно їх шукати. Хіба що надмірне вживання цього хліба витіснить собою з раціону інші продукти харчування, в які також потребує людський організм.
Переглядів: 1942 | Коментарі: 7 | Теги: зерновий хліб, хліб, продукти харчування, здоров'я людини

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук