Понеділок, 29.04.2024, 14:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Засмагати шкідливо, чи навпаки корисно?

Так уже повелося, що кожне літо наше сонце перестає бути звичайним джерелом світла: його починають використовувати як гігантську лампу загальнодоступного солярію. Чи шкідлива засмага або яка її користь - тут не обходиться без крайнощів: хтось ховається від променів, а інші нагадують плазунів під час линьки, що хизуються лахміттями шкіри, яка облазить на плечах.

Чи шкідливо засмагати? Чому відбувається так, що один лежить на пляжі цілий день - і хоч би що, а інший за якусь годину обгорає настільки, що стає схожий на вареного рака ? Все залежить від того, яка кількість меланіну міститься у вашій шкірі. Саме він оберігає її від впливу сонячної радіації. Чим більше меланіну - тим краща засмага. Тому люди зі смаглявою шкірою набагато легше переносять надлишок сонця. А от "щасливчикам" які мають на шкірі велика кількість родимок, треба потурбуватися. Такий солярій їм просто протипоказаний, а після купання в солоній морській воді необхідно обполіскуватися прісною. Вся справа в тому, що під впливом сонячного випромінювання родимки здатні змінюватися, що створює ризик захворювання на меланому - один з найнебезпечніших шкірних видів раку. Найчастіше ця небезпека підстерігає рудоволосих та білошкірих людей. Але це не означає, що брюнети та шатени від такого ризику застраховані - сонячні опіки можуть послужити причиною виникнення й інших форм раку шкіри, виліковних, але теж неприємних.

Щоб не піддавати себе небезпеці, фахівці рекомендують не приймати сонячні ванни тільки в період з 12 до 17 години та використовувати спеціальні сонцезахисні препарати - лосьйони, креми або масла. Ці засоби зменшують шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання, але тільки в тому випадку, якщо на їх етикетці знаходиться інформація про сонцезахисні властивості - SPF. Чим показник SPF більший - тим вище захист. Якщо ж SPF на баночці або тюбику немає, то такий крем здатний лише усувати побічні ефекти, які виникають після перебування на сонці.

Буває, що після лежання на пляжі хочеться очистити свою шкіру від якоїсь незрозумілої "луски", яка взялася на ній невідомо звідки. Зробити це буде великою помилкою. Свіжий загар не можна тривожити ніякими скрабами, гелями та іншими подібними засобами. Ваша шкіра тільки-тільки почала набувати своїх сонцезахисних властивостей - не треба позбавляти її найтоншого та надійного верхнього шару. Все, що потрібно для не обгорілої на сонці шкірі - це зволожуючий крем після прохолодного душу. А якщо опіки таки з'явилися, не можна протирати свою шкіру ніякими спиртовмістними рідинами. Краще заспокойте її кефіром, сметаною чи йогуртом. А ще краще, щоб звести шкоду засмаги до мінімуму, за пару місяців до початку пляжного сезону приймати вітаміни та продукти, що містять бета-каротин. Тоді шкіра стане стійкішою до впливу сонця, а засмага - гарнішою.
Переглядів: 471 | Теги: косметологія, засмага

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук