Понеділок, 29.04.2024, 11:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Заняття музикою гальмують старіння мозку

Заняття музикою послаблюють процеси старіння в головному мозку. До такого висновку прийшли американські вчені, які вивчили показники експерименту, в якому взяло участь більше ніж вісімдесят добровольців.

Виявляється, нейрони головного мозку людини, задіяні в обробці звуку та в процесі його передачі, у музикантів похилого віку працюють так само, як й відповідні нервові клітини у молодих людей, професійно далеких від музики. Такі дивовижні показники продемонстрували літні музиканти в ході спеціального експерименту. А дивовижні вони, тому оскільки прийнято вважати, що з віком у більшості людей клітини головного мозку працюють все гірше та повільніше. Вважається, що причина такого поступового погіршення обробки інформації в необоротних процесах старіння, які охоплюють весь організм людини.

Однак нові відкриття змушують по-новому поглянути на ці явища. Напевно, заняття музикою гальмують деякі дегенеративні процеси в головному мозку. У ході наукового експерименту, де було задіяно більше вісімдесяти чоловік, всі учасники володіли нормальним рівнем слуху, але частина з них займалася музикою з дитячого віку. Піддослідним був показаний відеозапис з промовою людини й в цей же час спеціальна апаратура знімала реакцію нейронів головного мозку. Аналіз отриманих даних показав, що літні музиканти, які займалися музикою з дитинства, багато в чому реагували набагато швидше та точніше від своїх ровесників.

Навчання грі на музичних інструментах у дитинстві благотворно позначається для людини вже в пенсійному віці, як з'ясували вчені. Це зміцнює мозок.

З ростом тривалості життя та поширення хвороби Альцгеймера, від якої поки не існує ніяких ліків, людство приділяє все більшу увагу пошукам ефективних профілактичних заходів для захисту мозку від вікових порушень. Численні дослідження доводять користь розгадування кросвордів, читання книг, вживання тих чи інших продуктів, фізичних вправ та медитацій.

Як з'ясували вчені з американського Університету Канзасу, ще одним позитивним фактором, який дозволяє захистити мозок у зрілому віці, є гра на музичних інструментах. Тільки почати навчатися потрібно ще в дитинстві. І навіть якщо ви потім у дорослому житті вже ніколи не будете грати на піаніно або саксофоні, мозок все одно отримає додатковий захист від деменцій, на зразок хвороби Альцгеймера.

Дослідники відібрали деяку кількість пенсіонерів у віці від 60 до 83 років, яких розділили на групи залежно від їх рівня володіння музичними інструментами. Виявилося, що найбільш "музичні" з них краще за всіх інших справлялися з когнітивними тестами. Про це повідомляється в журналі Neuropsychology.

Хоча на даний момент існує чимало доказів того, як навчання грі на музичних інструментах благотворно позначається на когнітивній поведінці дітей, це перше дослідження, що доводить користь музичних інструментів протягом усього життя людини. Всі пенсіонери, що мали навик гри на інструментах, були любителями, які почали займатися у віці 10 років. Більше половини з них вчилися грі на піаніно.

Переглядів: 469 | Теги: здоров'я людини, мозок, музика

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук