Четвер, 25.04.2024, 08:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Ванілін.

Ванільні палички це плід тропічних орхідей. Після шафрану - другі найдорожчі прянощі в світі. Оскільки потрібно надто багато праці при їх обробленні та збиранні. Один ферментований плід ванілі дасть близько 3 чайних ложок ванільного екстракту.

Найбільша плутанина про користь чи шкоду ваніліну виникає через різні назви продуктів ваніліну.

Природний ванілін є органічним кристалом, який формується на зовнішньому стручку ванілі. Це з'єднання й надає ванілі характерний аромат. Натуральний ванільний екстракт має унікальні корисні властивості.

Штучний екстракт часто використовується як менш дорога альтернатива. Синтетичний замінник не має переваг чистого екстракту. Кращий спосіб визначити якість ваніліну - орієнтуватися на ціну продукту.

"Приправа ванілін" - поєднання чистого та штучного ванільного екстракту. Імітація ванілі може містити одну з таких речовин:

● Лігнін ваніліну - побічний продукт промисловості, вироблений з деревних відходів целюлози.
● Етиловий ванілін - сполуки, з кам'яновугільної смоли.
● Пропіленгліколь - похідне нафти, одержане при промисловому виробництві мінерального масла. Практично скрізь використовується як консервант. Частіше для продуктів з наступним заморожуванням. Робить смак злегка солодким та дуже токсичний! Існує безліч екологічних проблем, що стосуються використання деревної маси та викопного палива.
● "Невелика кількість натуральної ванільною есенції". Не обманюйте себе. Натуральна ваніль містить натуральну кількість, а не "невелику"!
● Кумарин - виробляють з бразильських бобів тонка дерева диптерікса. Компонент дуже схожий ароматом на ваніль. Використовують у парфумерії, медицині. На жаль, суміш токсична й може викликати пошкодження печінки, є відомим канцерогеном. Якщо ви купуєте ванілін для харчового використання, переконайтеся, що на етикетці чітко позначено відсутність кумарину.

Необхідно читати етикетки уважно, що б знати, чи шкідливий ванілін, який ви купуєте.

Неважливо, штучний чи натуральний, запах чи смак, навіть у морозиві, ванілін має здатність підняти настрій людей.

Споживання натурального ваніліну вважається безпечним, хоча може бути токсичним в дуже великих кількостях. Людині середньої комплекції потрібно з'їсти 75 грамів чистого ваніліну для того, щоб відчути його токсичну дію. Відомі реакції включають подразнення шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів, у тому числі кашель та задишку. Контакт зі шкірою або очима може викликати роздратування, почервоніння та біль. Ці симптоми практично не спостерігаються, за винятком тих, хто безпосередньо працює з чистими з'єднаннями ваніліну.
Переглядів: 912 | Теги: здоров'я людини, ваніль, ванілін, прянощі

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук