Забруднення середовища проживання, підвищений рівень радіації, певні спадкові хвороби ( наприклад, ревматизм), хімічні викиди в атмосферу - все це призводить до порушення в роботі щитовидки. Дитина відчуває слабкість й навіть на улюблені заняття у неї абсолютно не вистачає сил. Нерідко відзначається зниження у вазі або ж, навпаки, надбавка. Надмірна пітливість змінюється ознобом, а сонливість - безсонням. З'являються задишка, підвищена нервозність, нерівний пульс, набряки, особливо, на гомілках і обличчі. Дані ознаки є супутниками тиреоїдиту.
Звичайно, в жарку погоду або при значних фізичних навантаженнях, ці явища можуть виникати й у здорової дитини. Але якщо це неодноразово повторюється, то є сенс звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря - ендокринолога.
Щитовидна залоза, розташована на шиї, за формою нагадує метелика і важить кілька грамів. Але її функцію неможливо недооцінити : вона виробляє тироксин та трийодтиронін. Дані гормони задіяні практично у всіх процесах. Крім цього, саме щитовидка, «стежить» за масою тіла, підтримує роботу серця, м'язів та мозку, регулює обмін речовин. При збої в її роботі організм виробляє антитіла, спрямовані на тканини власної щитовидки. І з цього починається запалення.
Тільки після проведеного обстеження, ендокринолог може поставити діагноз «тиреоїдит». Тут візьмуть до уваги самопочуття самого хворого, аналізи крові, УЗД, функцію гормонів. На підставі результатів буде встановлено, як проявляє себе щитовидна залоза. При зниженні функції щитовидки, найімовірніше, дитині призначать гормонотерапію (L- тероксін). При підвищеній функції - препарати йоду і відповідна дієта. При збереженій функції - протизапальні засоби та спеціальний гормон - тиреоїдин. Хоч і призначений курс - тривалий, ви, безсумнівно, досягнете одужання. Стан дитини стабілізується, й всі процеси в організмі прийдуть до норми.