Неділя, 19.05.2024, 00:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Шкідливість комп'ютера для дітей.

В останні кілька років, було проведено безліч опитувань, які довели, що батьки за своїм відношенням до дітей за комп'ютерами ділитися на три групи:
• Перші з великим побоюванням ставляться до такого способу отримання інформації та, по можливості, забороняють свої дітям контактувати з цією розумною машиною;
• Другі дуже розумно вирішують питання дитячого дозвілля, що відноситься й до часу проведеного за комп'ютером ;
• Треті, дозволяють своїм чадом годинами на проліт проводити за комп'ютером та користуватися інтернетом.

Батьки, які не відносяться до категорії "просунутих" користувачів, мало що розуміють в комп'ютерах. Знаючи за чутками про негативний вплив всесвітньої мережі, вирішують питання з комп'ютером та доступом до нього кардинально - не купують комп'ютерів. Але подібний варіант вирішення цього питання позбавляє дитину прекрасної можливості отримувати та вивчати нову інформацію й освоювати сучасні технології. Він скорочує кругозір та робить дитину аутсайдером серед однокласників. Ті ж батьки, які звично користуються комп'ютером та інтернетом, проводять багато часу в мережі, дозволяють своїм дітям робити все те ж саме. Хоча й вони не праві, тому як цей процес не можна пускати на самоплив.

Фізична шкода електромагнітного випромінювання
Незважаючи на численні розмови в даній області та вже прийняті законодавчі проекти, сайти, призначені для дорослих, поки ніхто так й не виділив в окремий домен. Виходить, що кожна дитина може відвідати сайт сумнівного змісту. А інформація, розміщена на такому сайті, може здійснити сильний емоційний вплив та стати причиною психологічного шоку.
Друга проблема - це фізична шкода, тобто шкода яку приносить електромагнітне випромінювання від комп'ютера. Таку шкода можна порівняти з випромінюванням мікрохвильовки. Поки його вплив до кінця не вивчено. Хоча ті дані, які вже мають вчені, втішними не назвеш. Випромінювання може деіонізувати повітря, що призводить до серцево-судинних, алергічних та нервових розладів. Під час вагітності воно може привести до затримки розвитку плода. Цей факт говорить про те, що все ж слід обмежити час, який проводять діти до 10 років за комп'ютером, до 15 хв. в день. Тут мається на увазі близький контакт, перегляд фільмів та мультфільмів не такий шкідливий, але не можна відкидати його негативний вплив на зір.

Вплив комп'ютера на зір
Неймовірно великий негативний вплив комп'ютера - мерехтіння монітора може стати причиною пересушування слизової очей та загальної перевтоми. Це може привести до болі в очах, короткозорості та кон'юнктивітів. Тому стало абсолютно зрозуміло, що не можна дозволяти дітям надто багато часу граючи в комп'ютерні ігри чи переглядати мультфільми. Також на думку психологів, ті діти, які проводять багато свого вільного часу за комп'ютером, частіше мають мовні розлади, схильні до агресії, відчувають складності при спілкуванні з однолітками та відчувають себе чужинцями в соціумі.
Комп'ютерна залежність властива не тільки дорослим, але й їх дітям. Але ж доросла людина вже сформувався як особистість, тож дуже складно змінити її світогляд. Тоді як вплив комп'ютера на психіку дітей може призвести до порушення сприйняття, а також до підміни цінностей в поки ще не сформованій системі дитячого світогляду.

Правильний підхід до комп'ютера
Батьки, які чудово орієнтуються в цих електронних машинах та яким відомі всі підводні камені інтернету, можуть вберегти своє чадо від небезпек, захованих у мережевому спілкуванні. Але при цьому вони не позбавляють своєї дитини можливості освоювати нові технології, вчитися за допомогою комп'ютерів та дізнаватися про корисні програми.
"Просунуті" дорослі повинні жорстко контролювати на які сайти "заходить" дитина, яку інформацію в мережі вона вивчає, з яким людьми спілкується в інтернеті. Для дітей молодшого віку батьки самі повинні підбирати навчальні програми, пізнавальні та розважальні ігри, тести для хлопчиків та дівчаток. При цьому не забуваючи дозувати час, проведений за комп'ютером. При грамотному підході до даного питання дитина ще до походу в школу відмінно опанує клавіатурою та способами роботи з пошуковими системами, що в значній мірі спростить йому пошук необхідних для навчання матеріалів. Користуючись спеціальними програмами, малюк без особливих проблем освоїть вимову, рахування, зокрема дізнається про іноземні мови, навчиться створювати малюнки в графічних редакторах. Тобто дитина отримає прекрасну можливість розвитку, яка потрібна в сучасному світі й при цьому не завдасть шкоди власному здоров'ю.
Переглядів: 1826 | Теги: Комп'ютер, здоров'я дитини

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук