Неділя, 19.05.2024, 17:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Найбільш шкідливі та небезпечні умови праці.

Визначення поняття шкідливих та важких умов праці дається в трудовому законодавстві. Воно визначається наявністю виробничих факторів, які чинять несприятливу дію на людський організм, здатні викликати тимчасове або постійне зниження працездатності, підвищувати ризик розвитку різних захворювань. Такі фактори поділяються на фізичні, хімічні, небезпечні та фактори трудового процесу.

Шкідливі фізичні фактори - це необхідність працювати в умовах підвищеної чи зниженої вологості, температури та рухливості повітря, високого рівня шуму, вібрації, піддаватися впливу ультрафіолетового, інфрачервоного, лазерного випромінювань, статистичних, електричних та магнітних полів.

Шкідливі хімічні фактори - це необхідність контактувати зі шкідливими для людського організму речовинами хімічного або біологічного походження.

Небезпечні фактори мають місце у випадку виконання професійного обов'язку, який пов'язаний з ризиком для життя.
Фактори трудового процесу характеризують напруженість праці, як фізичну, так й інтелектуальну.

Нерідко в процесі професійної діяльності людина страждає від впливу відразу декількох видів шкідливих факторів.

У представників яких професій найбільш шкідливі умови праці? Однозначно відповісти на це питання не можна, оскільки необхідно враховувати дуже багато критеріїв. Розглянемо деякі з них.

При виконанні своїх професійних обов'язків найчастіше гинуть працівники органів правопорядку, військові та льотчики.

Найбільш високий ризик отримати травми у зв'язку зі своєю професійною діяльністю у будівельників та спортсменів.

Частіше за інших заробляють небезпечні для життя професійні захворювання фізики-атомники, хіміки, програмісти, а також льотчики та космонавти, які страждають від перевантажень та вібрації.

Якщо порівняти середню тривалість життя представників різних професій, то несподівано мало, всього 54 роки, в середньому живуть банкіри, трохи довше - 55 років - складає середня тривалість життя хіміків, біохіміків, космонавтів, льотчиків, фізиків-атомників. Менше 60 років у середньому живуть представники творчих професій (актори, режисери, художники) та керівники різних рангів. А ось у косметологів, масажистів, перукарів, кінологів та бухгалтерів середня тривалість життя складає більше 70 років.
Переглядів: 683 | Теги: здоров'я людини, умови праці

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук