Понеділок, 06.05.2024, 06:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Які корисні властивості момордики?

Момордика - однорічна трав'яниста ліана з сімейства гарбузових. Вона найбільш широко поширена в країнах Південно-Східної Азії. Відомо понад 40 видів цієї рослини. Назв теж чимало, серед яких зустрічаються кумедні. Ось деякі: індійський огірок, бальзамна груша, скажена диня, скажений огірок (оскільки при дозріванні плоди лопаються, вистрілюючи насінини), гіркий гарбуз.

Загальноприйнята назва походить від momordicus (лат.) - що означає "кусючий". До визрівання перших плодів краще уникати дотику до листя, стебел та до зелених плодів рослини - все пече майже як кропива. Втім, індійські селяни, знаючи про цілющі властивості момордики, вважають, що можна й потерпіти деякі незручності при її вирощуванні або просто надіти бавовняні рукавички, доглядаючи за рослинами.

 

Як використовують момордику й чому

Протягом багатьох століть в Азії момордику вживали в їжу, а також використовували як лікарський засіб для позбавлення від різних недуг (докладніше про це буде сказано нижче). А ще момордика виконує декоративну функцію на відведеній ділянці. Оскільки її гілляста зелена ліана дуже красива. А довгасті м'ясисті оранжеві плоди момордики виглядають особливо привабливо, коли починають розкриватися, виявляючи всередині яскраво-червоні ягоди - насіння.

У їжу придатні всі частини рослини: стебла та листя, м'якоть плодів та ягоди в них та, кажуть, навіть коріння. Плоди, хоч і гірчать, їстівні у свіжому вигляді ; але їх ще маринують, солять, смажать, попередньо намочивши в розчині кухонної солі, щоб позбавити від гіркоти; змішуючи з медом або цукром, варять варення, заливають сиропом; гідна подиву (і дуже корисна) настоянка з момордики.

Для нормальної життєдіяльності організм людини має потребу в багатьох елементах, що містяться в землі; але оскільки поїдання ґрунту (слава Богу) ніколи не входило в звички людей, роль транспортного засобу для мінералів з матінки землі в організм людини покладена на їжу, в тому числі рослинну. Корисні властивості момордики проявляються в "функції доставки" мінералів та вітамінів споживачеві.

 

Чим корисна момордика

Плоди, стебла та листя момордики містять: кремній, цинк, мідь, калій, селен; крім того вони є джерелом вітамінів: С, Е, РР, F, бета-каротину та вітаміну А, вітамінів групи В. Листя більше, ніж інші частини рослини містять: магнію, кальцію, натрію, заліза та фосфору. Але, зрозуміло, це ще не все, чим корисна момордика.

 

Лікувальні властивості

Які тільки інгредієнти не використовують на Сході (особливо в Китаї) в цілях створення цілющих засобів. Мудрі східні цілителі, на відміну від представників "доказової медицини" вірять, що невиліковних хвороб не буває. Кумедні. Але самим незбагненним є те, що в Східній практиці, якщо не перейдена критична межа, цей принцип працює!

Тому у Східних цілителів лікувальні властивості момордики не викликають ні яких сумнівів. З її допомогою: загоюють рани та лікують лейкемію; полегшують наслідки укусів комах та перемагають псоріаз; регулюють збої менструального циклу та позбавляють від вовчака. Сприяє момордика лікування діабету, астми та ревматичного артриту.

Крім Азії момордика поширена на сході Африки, в Австралії та в Південній Америці. Практично повсюдно вона використовується місцевим населенням в їжу та як лікарської рослини. У лісах Амазонії за допомогою момордики не тільки лікують діабет, але також ведуть боротьбу з глистами (внутрішньо) та паразитами (зовнішньо), долають гарячкові стани при гепатиті, пригнічують вірус кору.

У Мексиці було відмічено: хвороб багато, а момордика - одна, але все ж вона практично завжди справляється. Буває, що в окремих пацієнтів не виявлено ніяких захворювань, і вони категорично відмовляються продовжувати обстеження, тоді їм все одно дають (призначають) момордику - для профілактики і в якості вітрогінного.

Переглядів: 656 | Теги: здоров'я людини, лікарські рослини, момордика

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук