Неділя, 05.05.2024, 13:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Як зміцнити нервову систему за допомогою трав'яних ванн (стаття).

Ванни з використанням заварених трав, це не тільки аромотерапія. Такі ванни допомагають зміцнити нервову систему, оздоровлюють волосся, шкіру та підвищують загальний тонус.

Для кожного збору трав існує ряд своїх правил прийняття: чи потрібно після ванни повторно вимитися під душем з мочалкою та милом, або тільки обполоскатися, в якихось випадках достатньо лише злегка обтертися, а після деяких й зовсім висихати природним шляхом. Але загальні правила також присутні. Перед прийняттям ванни однозначно потрібно вимитися з милом, очистити шкіру від пилу, бруду, поту та шкірного сала, дати порам розкритися. Лежачи у ванні, слід намочити волосся та помасажувати голову, також слід зробити масаж областей суглобів та кистей рук.

Найчастішими гостями у ванні стають кропива, смородина, береза, хвоя, ромашка, материнка, пустирник, череда, кульбаба, чебрець, горець пташиний - на їх основі робляться загальнозміцнюючі та регулюючі ванни.

У заспокійливих цілях додають хміль, м'яту, календулу, валеріани і квіти глоду.

Для здоров'я шкіри, щоб надати їй пружність, еластичність та свіжість, очистити її та тонізувати, формують трав'яні збори з чистотілом, пташиним горцем, материнкою, аптечною ромашкою, чередою, польовим хвощем, серцелистою липою, кропивою, листям берези.

Ось кілька рецептів, спираючись на які можна зробити ванни, що повернуть гармонію та спокій й зміцнять нервову систему.

Для випадків неврозу, безсоння, перезбудження та інших проблемах з нервовою системою.

Ванна 1.

Суміш трав залити двома літрами окропу та варити десять хвилин. Потім узвар ще 20 хвилин настоюється. У ванну налити проціджений відвар та добре розмішати. Температура води при цьому повинна бути біля 37°С.

Приймати ванну протягом 10 хвилин, після чого ретельно витертися, злегка масажуючи шкіру. Після ванни протягом 40 хвилин відпочивати, слухати приємну музику.

Збір трав: 50 грам розм'яклих зерен соняшника, 100 грам кореневища аїру болотного та 150 грам валеріани лікарської.

Ванна 2.

Корінь та зелень лепехи (всього 250 грам) залити одним літром води, прокип'ятити півгодини та процідити відвар. Отриману витяжку з трави вилити у ванну, температуру води якої не вище 37°С та ретельно розмішати. Приймати ванну 45 хвилин, потім змити все під душем та насухо витертися рушником.

Ванна 3.
Зелень кропу (1 кг) залити кип’ятком (5 літрів) та дати настоятися протягом півгодини. Отриману масу залити в ванну. Приймати ванну 30 хвилин. Ця ванна протипоказана людям з проблемами серцево-судинної системи.

Ванна 4.
Суміш трав залити трьома літрами окропу та дати розпаритися протягом 15 хвилин. Проціджений настій вилити у ванну, температуру води якої 30°С. Приймати ванну рекомендують не більше 20 хвилин, а після ванни, не обполіскуватися, а обсушитись рушником та прилягти під ковдру на 40 хвилин. Подібні ванни приймаються курсом від 6 до 15 разів.

Збір трав: по 100 грам суцвіть грецької лаванди, листя меліси та м'яти перцевої, квітучих рослин розмарину, суцвіть чебрецю повзучого та листя лікарської шавлії.

Для випадків пригніченого настрою та депресій.

Ванна 5.

Суміш трав залити кип’ятком (2 літри), дати розпаритися протягом 15 хвилин. Проціджений настій вилити у ванну з водою температура якої 37°С. Приймається ця ванна по 10 хвилин, після цього потрібно ретельно витертися та провести півгодини лежачи в ліжку під ковдрою. Курс передбачає від 15 до 20 ванн.

Збір трав: по 50 грам листя рутки аптечної та мальви лісової, 100 грам листя меліси лікарської та 250 грам суцвіть чебрецю повзучого.
Переглядів: 494 | Теги: нервова система, трав'яні ванни, лікарські рослини

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук