Середа, 08.05.2024, 02:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Імбир - корисні властивості та протипоказання для жінок і не тільки.

Імбир, або «вішвабхесадж» (санскрит), або Zingiber officinale (латинь). Це не просто смачна пряність та корисний продукт - це універсальні ліки. Так вважали жителі Стародавньої Індії, звідки й з'явилася ця рослина. Так вважають й нині.

Імбир - багаторічна рослина, пагони якої чимось нагадують очерет. Квітки його жовто-оранжевого або фіолетового кольору, а кореневище розвинене, м'ясисте та росте вшир. Додають корінь-кореневище імбиру в пунші, тісто, пудинги, фруктові соки, пиво, чай. Тонкий смак імбир надає першим стравам, рису, м'ясу та рибі, вареній курці та сиру. У Китаї з давніх пір вважається відмінними ласощами імбирне варення, а також відварені та зацукровані кореневища рослини.

Як в Європі, так і в Азії імбиром приправляють різні напої - компоти, соки, мінеральні води, але особливо популярний імбирний чай.

Імбир - корисні властивості

Усі корисні властивості імбиру пов'язані з багатим хімічним складом рослини: у ньому міститься ефірна олія, вітаміни B1, B2, A, C, цинк, калій, натрій, залізо, солі фосфору, кальцію та магнію. До складу рослини входять й амінокислоти, важливі для людського організму: треонін, лізин, триптофан, метіонін, валін і феніланін.

Перелік лікувальних властивостей імбиру великий: він має спазмолітичну, протизапальну, знеболюючу, розсмоктуючу, вітрогонну, потогінну, тонізуючу, загоювальну та збудливим дію. Плюс до всього імбир - це ще й потужний антиоксидант, протиглисний препарат та природний імуномодулятор.

Корисні властивості кореня імбиру використовуються при простудних захворюваннях, епідеміях грипу та ГРВІ: потрібно зчистити шкірку з кореня, відрізати невеликий шматочок та покласти в рот. Ви відчуєте, як пощипує язик від впливу ефірного масла та інших лікувальних компонентів. Коли ефект зменшиться, злегка надкусіть імбир - пощипування відновиться.

Імбир знищує шкідливі мікроби, зменшує зубний біль, усуває неприємний запах з рота. Це ідеальний засіб для лікування та профілактики захворювань порожнини рота. Якщо жувати імбир у вас не виходить (через його пекучий смак), просто протріть їм зуби - ефект буде не менш відчутний.

Застосовується корінь імбиру при будь-яких видах болю (м'язовому, головному): його можна застосовувати всередину, а можна робити пасти (порошок імбиру змішати з водою) або компреси ( імбир натерти на тертці), які можна прикладати до хворого місця.

Імбир - протипоказання
Так як імбир - пряність з дуже багатим хімічним складом та гострим смаком, його можна їсти не всім. На корінь імбиру може бути алергія. Не можна його вживати тим, хто страждає виразковою хворобою шлунка, кишковими розладами, дивертикулітами, стравохідними рефлюксами.

Протипоказанням до використання імбиру є висока температура та різної сили й природи кровотечі (продукт розріджує кров). Шкірні запалення, вагітність (починаючи з 3-го триместру), годування груддю також є протипоказаннями до вживання цієї пекучої на смак прянощі.

При переїданні або підвищеній чутливості організму до імбиру можливі такі наслідки: діарея, нудота, блювання, висип.

Корисні властивості імбиру для жінок

На сьогодні відомі такі корисні властивості імбиру для жінок: він є чудовим афродизіаком, який позбавляє від фригідності та безпліддя; чудово знімає симптоми токсикозу під час вагітності; очищає організм від шлаків та токсинів, завдяки чому поліпшується колір обличчя, гострота зору та пам'ять.

Також використовується імбир для схуднення - в різних стравах, які сприяють прискоренню обміну речовин. Прискорений метаболізм дозволяє швидше розлучатися із зайвими кілограмами, але тільки за умови правильного харчування.

У жінок Азії популярний чай з імбиром для схуднення: якщо випити такий напій за півгодини до їжі, він знизить ваш апетит, завдяки чому за обідом ви зможете з'їсти менше звичайного. Щоб приготувати чай, вам потрібно очистити корінь імбиру, подрібнити його та взяти одну чайну ложку отриманої імбирною маси на склянку чаю. Залийте масу окропом, додайте чайну ложку меду та шматочок лимона - все, можна пити.

Якщо вам не хочеться заварювати чай щоразу в маленькому горнятку, ви можете скористатися термосом: поріжте один очищений корінь імбиру на тонкі пластинки, залийте їх двома літрами гарячої води. Дайте напою настоятися та пийте протягом дня замість звичайного чаю.

Пам'ятайте якщо ви вирішили використовувати тільки імбир для схуднення, миттєвих результатів не чекайте. Добитися значного зниження ваги можна лише двома способами: або за допомогою імбиру плюс фізичне навантаження та перегляд харчування, або за рахунок терплячого та регулярного вживання імбирного чаю за півгодини до їди.
Переглядів: 2196 | Теги: оздоровлення організму, лікарські рослини, імбир

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук