Понеділок, 29.04.2024, 11:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Гідропоніка: що взагалі це таке?

Гідропоніка - це новий спосіб вирощування рослин без ґрунту. Але чи такий він новий? Чи знаєте ви, що в Індії вже багато років рослини вирощують в кокосовому волокні, яке не тоне. Коріння рослини при цьому занурене у воду. І, до речі, висячі сади Семіраміди - одне з чудес світу у Вавилоні - теж є результатом гідропоніки. Та й у Британської Колумбії до 90% тепличних рослин вирощують цим методом.

Чому вона виникла

На жаль, екологічна ситуація в світі вже настільки катастрофічна, що навіть в Ірландії знаходять шкідливі сполуки. У деяких країнах ґрунти зовсім не придатні для вирощування рослин.

До того ж цей метод дозволяє отримувати більш продуктивні врожаї з однієї площі за рахунок того, що рослині дають всі необхідні речовини. При цьому її коріння залишається маленьким, що дозволяє економити місце, а врожайність вища, ніж у звичайних рослин, оскільки вони швидше ростуть.

Чомусь вважається, що гідропоніка - шкідлива. Напевно, тому, що ми так налякані ГМО та пестицидами, які, до речі, не мають відношення до цього методу. Але у свідомості відбувається ідентифікація - гідропоніка - значить щось ненатуральне, а значить шкідливе. Метод цей здається "космічним", не природним. Але чи шкідлива гідропоніка насправді?

Гідропоніка - альтернатива голоду

Якщо розібратися, виходить, що немає більш натурального та продуктивного методу вирощування квітів, овочів, плодових дерев, ніж гідропоніка.

До того ж технологія має ряд переваг:
дозволяє економити більше 80% води, адже жодна крапля не губиться, не висихає та не йде в грунт;
при звичайному вирощуванні добрива змиваються у водойми або навіть потрапляють у підземні води (хоча для цього треба постаратися, але у деяких виходить);
метод дозволяє уникати шкідників - гризунів, комах, які в природі переносять грибки та хвороби. Завдяки цьому рослини не обприскують отрутами та хімікатами.

А найголовніше - врожайність рослин, яка перевищує звичайну в десятки та навіть сотні разів, оскільки вирощувати їх можна цілий рік, а не тільки в сезон. Більше врожаю - менше голоду, більше достатку.
Переглядів: 514 | Теги: гідропоніка, сільське господарство

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук