Неділя, 19.05.2024, 01:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Чи шкідливо виривати дитині молочні зуби?

Природою так задумано, що у віці від 6 до 7 років дитячі молочні зуби змінюються на постійні. Тому зовсім не дивно, що більшість першокласників на свій найперший дзвінок відправляються без передніх зубів. Це цілком природний процес, але, не дивлячись на це, для багатьох батьків він непростий. У них з'являється ряд питань з приводу молочних зубів, головне з яких - чекати, поки молочний зубок сам випаде чи відправлятися в стоматологічну клініку, а може й в домашніх умовах видалити зуб?

Чи варто видаляти у дитини молочні зуби ?

Як раніше було зазначено, зміна у дітей молочних зубів на корінні - це природний, але разом з тим дуже тонкий процес. Тому краще, коли цей процес проходить без втручання, так як це було задумано природою. Але є ситуації, коли просто необхідно видалення молочного зуба. Як правило, для цього існують відносні та абсолютні показники.

Абсолютні показники видалення дитячих молочних зубів:
- Прорізався корінний (постійний) зуб, а молочний ще не випав;
- Молочний зуб дитини зруйнував карієс тож його вже неможливо відновити;
- Утворилася киста на корені молочного зуба;
- Дуже повільно відбувається розсмоктування коренів, що не дозволяє нормально розвиватися постійним зубам ;
- Існують певні причини, за яких неможливо лікувати молочний зуб;
- Періодонтит та пульпіт важкої форми, особливо в тих випадках, коли ці запальні процеси загрожують руйнуванням зачатків корінних зубів;
- На яснах утворився свищ.

Кожен фахівець при наявності перерахованих вище причин неодмінно ствердно відповість на питання, чи варто виривати молочний зуб.

До відносних показників для видалення таких зубів відносяться:

- Довгий період хитання зуба, яке може доставляти дитині певний дискомфорт;
- Довгий період хитання зуба, що провокує появу запальних захворювань ясен;
- Хронічні пульпіти;
- Відколи зубів;
- Хронічні періодонтити.

У таких випадках необхідність у видаленні молочних зубів визначають батьки. Хоча й фахівці впевнені, що в таких випадках не потрібно чекати того моменту, поки зуб сам випаде.

Як дитині правильно видалити молочний зуб?

Звичайно ж, батькам дуже шкода своє чадо. Тому відразу ж ми починаємо думати, як позбавити малюка від непотрібного молочного зубика так, щоб він не відчув болю. Для вирішення цього питання краще звернутися за допомогою до перевірених та старих методів. Наприклад, дайте дитині тверде яблуко чи моркву, нехай пожує. Але в цьому питанні потрібно проявити пильність. Адже дитина може відкусити тим зубиком, який потрібно видалити, а жувати на іншій стороні. Не буде великої біди, якщо ви за зуб пообіцяєте своєму малюкові винагороду, оскільки це можливо єдиний спосіб переконати дитину не боятися.

Також існує ще один перевірений роками метод видалення молочних зубків - потрібно скористатися міцною ниткою. Слід ниткою обмотати хиткого зуба та потім різко смикнути з ясен. У цьому випадку не можна смикати в сторону, оскільки в такому випадку може утворитися занадто велика ранка. Якщо ви видалили зуб таким чином, то після процедури запропонуйте дитині прополоскати рот антисептиком, чи прикладіть до ранки бинтик, змоченим в антисептику. Якщо ж вам не вдалося таким чином видалити зуб, то варто відправитися до стоматолога. Адже тільки професіонал знає, як правильно вирвати дитині зуб!

Також варто знати, що лікарі видаляють тимчасові зуби за допомогою спеціальних щипців, розрахованих на тендітні молочні зубки. Завдяки їм зуби не кришаться та під час процедури не просуваються всередину ясен.
Уникнути ж походу до стоматолога для видалення молочних зубів допоможуть регулярні консультації у фахівців, а також своєчасне розпізнання проблем із зубами у дитини.
Переглядів: 3068 | Теги: Зуби, здоров'я дитини, здоров'я людини, молочні зуби

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук