Чи шкідливе відбілювання зубів та чи варто його робити ?
Чи шкідливо відбілювання зубів? Це питання мучить кожного , хто зважився привести порожнину рота в порядок та блищати білосніжною посмішкою . Але у даної процедури є й багато протипоказань .
Перший та головний аргумент проти: від відбілювання страждає зубна емаль , яка стає чутливою як до гарячого так і до холодного, не захищає зуби від шкідливої дії. Друге - одна процедура не гарантує постійного результату, тобто відбілювати доведеться регулярно , в середньому до 4 разів на рік. У результаті вже через 6 років подібних експериментів емаль втратить всю силу та перестане захищати зуби зовсім. Третій фактор - якщо у вас карієс та є пломби, або зуби відреставровані , то процедурі відбілювання піддадуться лише зуби, а не пломби або вставки , які будуть відрізнятися за кольором . І ще, берегти зуби після подібних процедур потрібно особливо дбайливо. Протипоказано користуватися грубої зубною щіткою , яка завдасть ще більшої шкоди емалі.
Найбільш дорогий метод відбілювання за допомогою лазера, одна процедура обходиться до 2000 доларів . Але ефект триває кілька років, за умови якщо не зловживати курінням та продуктами, які впливають на колір зубів. На зуби наноситься спеціальний гель з вмістом перекису водню , а потім кожен зуб обробляється лазером. Лазерне відбілювання зубів шкідливе для молодих пацієнтів (до 20 років зубна тканина ще занадто м'яка) , а також вагітним та годуючим жінкам , також тим людям , хто страждає на алергією , захворювання щитовидної залози та цукровий діабет.
Зазвичай люди звертаються й до народних методів . Це чистка з додаванням харчової соди, або розчину крапель ефірного масла та лимона, хтось вважає за краще використовувати полуницю , яка містить натуральні відбілюючі частинки , або деревний попіл, в якому знаходиться гідроксид калію, що дозволяє усунути наліт. Але шкода від відбілювання зубів у домашніх умовах також є. Головне не зловживати такими процедурами.