Субота, 18.05.2024, 21:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Чи шкідливо робити МРТ або це просто міф?

Після відомих подій нас так лякає слово "ядерний". що його довелося прибрати з повної назви приладу ЯМРТ (магніторезонансного томографа). Це при тому. що нічого. пов'язаного з радіацією та рентгенами. там немає. Людину. що знаходиться в магнітному полі, сканують радіохвилями. Зміни молекул передаються в комп'ютер ( вони помітні завдяки резонансу ядер атомів людського тіла в магнітному полі). У комп'ютері дані обробляються. й результат роздруковується у вигляді зрізів. що дають повну картину змін в органах.

Майже всіх пацієнтів турбує. чи шкідливо робити МРТ. Ситуація така: згідно найголовнішого лікарського постулату "не нашкодь" при теперішній відсутності даних про повну безпеку рекомендовано не проводити це дослідження вагітним. Але одночасно треба знати, що немає даних й про шкідливість. Тому. якщо врахувати. що ніяке інше дослідження. будь-то рентген або комп'ютерна томографія. не дадуть такої повної картинки (саме роздрукованої картинки) про запальні. пухлинні захворюваннях серця та судин. лімфатичних вузлів. черевної та грудної порожнин. змін в мозку. питання про потрібність процедури вже не повстає.

На відміну від комп'ютерної томографії та рентгеноскопії ніякого іонізуючого опромінення тут немає, тому саме в цьому аспекті. чи шкідливе МРТ. питання взагалі не розглядається. Про радіохвилі, що пронизують людину, не варто й говорити: ми ними пронизані постійно завдяки радіомовленню та телебаченню. Залишається тільки вплив магнітного поля. А хто з нас у повсякденному житті його відчув, хоча побутові прилади плетуть з нього справжні мережі навколо нас? Так. при впливі електромагнітного поля з напруженням на порядок вище (тобто більш. ніж в десятки разів) можливе відчуття мерехтіння в очах. легкого подтошнювання та психологічної неврівноваженості. Але ж в приладі воно значно слабкіше.

Є. правда. категорія людей. для яких шкода МРТ очевидна. Хіба хто-небудь стане сумніватися. що магнітне поле буде заважати роботі електрокардіостимулятора. дефібрилятора? Хто знає. як поведуть себе намагнічені штучні суглоби. що містять метал. деталі апарату Ілізарова? Іншим категоріям хворих ця процедура за благо: точність діагнозу співвідносна з чималою для держави ціною цієї процедури.
Переглядів: 453 | Теги: мрт, здоров'я людини, опромінення

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук