Субота, 18.05.2024, 22:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Чи шкідливо хрустіти хребтом?

Розбираючи це питання, хотілося б згадати народну приказку: «Хребет - вісь життя», і прекрасно, коли він не створює ніяких проблем. Але багатьох турбує те, що ця «вісь» з віком все частіше й частіше починає хрустіти, глибокі нахили практично неможливі, та й рух сковуються.

З якої причини хрустить хребет?

Кожен хребець або суглоб має невеликий зазор, розташований між своїми поверхнями. Цей зазор наповнений синовіальною рідиною. Рухи можуть стати причиною збільшення цього зазору, в результаті тиск зменшується, і утворюються мікро-бульбашки, які при стисканні видають хрускіт.
Часто лікарі при скарзі на хруст ставлять діагноз «сольові відкладення». Однак є й інші причини виникнення даного явища.
У різних ситуаціях можна почути характерний хрускіт у хребті. Наприклад, дехто помічає його при проведенні певних вправи, які спрямовані на розтягання хребетних відділів чи на збільшення його рухливості. Хрускіт найчастіше можна почути тільки в перші хвилини виконання вправ, після чого відчувається помітне полегшення.

Наприклад, якщо ви засиділися за читанням книги або за комп'ютером, а після захотіли розім'яти м'язи хребта та шиї, то можете почути хрускіт у хребті. Треба відзначити, що в даному випадку не варто особливо хвилюватися, так як, цей звук в більшості випадків не пов'язаний з виникненням якихось захворювань.

Як боротися або, як лікувати цю «нешкідливу» хвороба?

Для початку потрібно зрозуміти, що хруст саме по собі - це зовсім безневинний «звуковий феномен», саме так його медики й характеризують. Звук не може заподіяти організму ніякої шкоди, у зв'язку з цим немає необхідності в його лікування. У найгіршому випадку він грає роль симптому деяких, часом, серйозних захворювань суглобів та спини, якраз їх лікуванням лікарі й займаються. Якщо розглядати лікування спинних захворювань, то поява таких звуків може сигналізувати про наявність захворювання.

На першому етапі розвитку таких захворювань, його ще називають «гострим», виникає сильний біль і в даній ситуації хрускіт в спині хворими найчастіше ігнорується, як щось, що не вимагає уваги. Тут основне завдання доктора полягає в зменшенні больових синдромів. Для цього на кілька днів хворому призначають постільний режим, що супроводжується медикаментозним лікуванням. При цьому лікуванні лікарські препарати можуть призначатися як у вигляді уколів, так і в таблетованій формі.
У даній ситуації головними ліками вважаються нестероїдні протизапальні препарати, які найчастіше застосовуються у вигляді уколів.

При дуже сильних болях також призначаються й знеболюючі засоби. Але в такому випадку хворому повинні пояснити, що відсутність больового синдрому не є ознакою повного одужання. Оскільки зараз больові відчуття погашаються медикаментозними препаратами.
Пізніше, коли повністю пройдуть больові відчуття, пацієнтові призначають лікування у вигляді гімнастики та масажу. Зрозуміло, вони не здатні повною мірою усунути існуючі проблеми, але не треба скидати з рахунків той факт, що вони дозволяють зупинити розвиток захворювання.

Звідки з'являються приємні відчуття після хрускоту ?

Високоамплітудний рух, який супроводжується хрускотом в хребті, зменшує суглобово-м'язовий блок навколо суглобів, "спазмовані", хворобливі м'язи розкріпачують хребет, біль стає менш помітним або взагалі зникає, рухи стають легшими. Правда, цей ефект тривалим не назвеш, слабкі, нетреновані м'язи через якийсь період часу знову спазмуються у відповідь на навантаження, яке для них занадто непомірне.

Заняття гімнастикою зміцнюють скелетні м'язи та дають можливість попередити розвиток міофасціального блоку, після чого хрускіт в суглобах не супроводжуватиметься неприємними відчуттями.
У результаті виходить, що хруст є показником рухливості суглобів та хребта.
Якщо немає ніяких скарг на біль, деформацію, скутість, почервоніння суглобів, набряклість, то немає ніяких причин боятися хрускоту в хребті.

Наскільки шкідливо хрустіти хребтом?

Хрустіти хребтом не так безпечно, як може здатися. Цей звук видають суглоби, тому такий же звук здатні видавати пальці, коліна, шия й т. д.
Цей звук з'являється тоді, коли на суглоб діє силовий рух, який перевищує опір зв'язок та м'язів. Подібний звуковий феномен можуть почути від свого тіла навіть абсолютно здорові люди, м'язи яких перебувають у розслабленому стані. І в подібному випадку не варто хвилюватися. Але якщо спостерігається регулярний хруст, то це свідчить про те, що м'язи весь час перебувають у напруженому стані й просто не здатні впоратися зі своїми функціями.

Скелетні м'язи володіють унікальними особливостями. Одна з яких полягає в тому, що при тривалому перебуванні в одній й тій же позі, м'язи втрачають здатність розслаблятися. М'язова маса й сила зменшуються, в результаті чого порушується природне положення хребців, що призводить до їх підвищеної рухливості. Хребці стають нестабільними, а також нетривалий час може з'явитися «прострілююча» біль.
Якщо ж до лікаря звернутися з питанням : «Чи шкідливо хрустіти хребтом?», то скоріш за все ви отримаєте негативну відповідь. І це цілком закономірна відповідь, оскільки шкідливий не сам хруст, а причини, що його викликають. Спеціальна гімнастика допоможе усунути ці причини.
Переглядів: 6970 | Коментарі: 6 | Теги: здоров'я людини, Хребет

Всього коментарів: 1
1 Людмила Колесникова  
0
Люблю трошки “похрустіти” хребтом, особливо коли довго сиджу за комп’ютером… Нещодавно помітила, що частенько відчуваю біль в спині замість приємного розслаблення… За порадою подруги обрала ортопеда-травматолога в Білій Церкві. Зробили мені детальне обстеження та дали рекомендації по лікуванню. Взагалі в Клініці ЦСМ була вперше, але мені дуже сподобалося. Видно, що лікарі справді хочуть вам допомогти, а не просто назначають ріні непотрібні аналізи і процедури, аби було (бо самі знаєте як воно часто буває в приватних лікарнях)

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук