Ще пів століття тому назад був дуже популярний девіз: "Солнце, воздух и вода - наши лучшие друзья". Зараз все частіше лунають голоси медиків , що закликають нас не зловживати сонячним та штучним загаром. Активне сонце шкідливо впливає на шкіру , та й на весь організм в цілому - в цьому немає сумнівів. Чи шкідливий солярій? Чому в деяких країнах Європи він опинився під забороною? На жаль , вплив ультрафіолету в солярії та під сонцем нічим не відрізняється , більше того, в першому випадку ультрафіолетові промені впливають більш агресивно. Тобто штучний загар так само сушить шкіру , руйнує волокна колагену , що в підсумку призводить до утворення зморшок , викликає гіперпігментацію . Тому нерозумне використання сонячних ванн або штучної засмаги загрожує всілякими ускладненнями.
Перш ніж почати відвідувати солярій , неодмінно проконсультуйтеся з дерматологом . Будь-яка родимка на тілі цілком може переродиться під впливом ультрафіолетових променів в меланому . Як відомо , рак шкіри вважається , практично , невиліковним захворюванням. Протипоказанням до використання солярію служать будь-які новоутворення , навіть якщо вони доброякісні . При відвідуванні солярію діють абсолютно ті ж правила , що й при прийомі звичайних сонячних ванн. Шкіру необхідно захищати під час засмаги та зволожувати після . Надмірно пересушена шкіра схильна до передчасного старіння та гіперпігментації. Вона стає більш чутливою , а значить і схильною до алергічних реакцій .
Користь сонячного світла для організму безсумнівна , тільки при його впливі утворюється необхідний нам вітамін D. Північний клімат здатний увігнати в депресію кого завгодно - 6 місяців похмурих днів, дощу та снігу не радують. Тоді як штучне сонце солярію здатне помітно підняти настрій. Але для цього зовсім не обов'язково просмажуватися до золотистої скоринки. Досить кількох хвилин, причому з перервою на день або два. Можливо , засмага це красиво , але здоровою її можна назвати тільки при розумному вживанні .