Здоровий спосіб життя, безсумнівно, тепер в моді. Мільйони людей починають вживати нормальну їжу, займатися спортом та приводити власне тіло в порядок іншими способами. Реклама в ЗМІ пропонує їм спробувати чудо-чаї, таблетки, порошки, які повинні спалювати жир. А спортсмени часто віддають перевагу жироспалювачам. Так називаються будь-які речовини або препарати, які створені з метою позбавити організм від жиру. І вони дуже важливі при боротьбі із зайвою вагою. Однак багатьох цікавить відповідь на запитання: «Чи шкідливі жироспалювачі?» Однозначно можна сказати, що шкідливі. Список побічних ефектів від їх вживання дуже великий.
Багато жироспалювачів містять речовини, що покликані прискорити метаболізм, щоб знизити вагу. Але оскільки це робиться примусово, на стані організму подібні експерименти навряд чи можуть позначитися позитивно.
Всі жироспалювачі поділяються на: аноретики, діуретики та антитоксини. У першу групу входять речовини, які пригнічують апетит, в другу - впливають на печінку, тобто сечогінні препарати, а в третьому - антитіла, які нормалізують процес обміну речовин.
Основна небезпека жироспалювачів полягає в тому, що вони часто є причиною виникнення багатьох захворювань. Стимулюючи діяльність щитовидної залози, вони викликають проблеми з ендокринною системою. Наслідком їх прийому може стати прискорене серцебиття, виникнення звикання, безсоння, головних болів, підвищення тиску. Часто після припинення вживання жироспалювачів можна спостерігати синдром відміни, тобто метаболізм знову сповільнюється, і втрачені кілограми повертаються. Буває й так, що їх прийом викликає метеоризм, нудоту, розлад шлунку.
Жироспалювачі часто містять компоненти, заборонені до вживання антидопінговим комітетом. Тому спортсменам, які приймають їх, варто бути гранично уважними.
Для того щоб жироспалювачі не завдавали організму шкоди та не викликали звикання, їх потрібно вживати протягом короткого періоду. А видимі результати з'являться, тільки якщо поєднати їх прийом з грамотно підібраним комплексом вправ та збалансованим харчуванням. Жироспалювачі можуть стати ефективним засобом у боротьбі з надлишковою вагою тільки після консультації з грамотним фахівцем зі спортивного харчування.