Про шкоду шпалер з вінілу першими заговорили не медики, а будівельники. На їх думку шар полівінілхлориду, яким покриті шпалери, перешкоджає природному повітрообміну в приміщенні. Спробуємо в цьому розібратися і з'ясувати чи шкідливі вінілові шпалери.
Частка істини в твердженні будівельників є, але тільки в тому випадку, якщо в будинку не залізобетонні стіни. До того ж проблеми вентиляції вирішуються установкою сучасних спліт-систем або просто відкритими вікнами.
Інший аргумент противників вінілових шпалер більш вагомий: це отруйні випари фенольних сполук. На жаль, треба визнати, що це твердження має під собою всі підстави. Всупереч запевненням виробників, шкідливі речовини не зникають у процесі переробки. Для того, щоб формальдегід вивітрився остаточно необхідно кілька років. Звичайно, доза отруйної речовини, що виділяють шпалери, не велика, але, все ж таки, формальдегід визнаний канцероген.
Остаточно довести безпеку вінілових шпалер поки не вдалося, втім, як і їх шкоду для здоров'я. У зв'язку із тривалою суперечкою, хотілося б пригадати історію меблів з ДСП, шкідливість яких визнали навіть медики. Так ось, основою меблів з ДСП є деревні відходи та фенолформальдегідні смоли. Це те ж саме, що і у випадку з вініловими шпалерами. До речі, алергія й головний біль - найменші з неприємностей, які можуть заподіяти пари фенолу. Тому, якщо ви вирішили використовувати при ремонті вінілові шпалери, постарайтеся забезпечити постійний приплив свіжого повітря в приміщення.