Нарощування нігтів вже протягом декількох десятків років є однією з найбільш затребуваних косметичних процедур. Нарощені нігті дозволяють на деякий час забути про манікюр та бути впевненим у своїх ідеальних нігтях. Але, будь-яка представниця прекрасної статі, перш ніж наростити собі нігті, замислюється, а чи шкідлива ця процедура та чи не завдадуть такі нігті шкоду власним нігтьовим пластинам та й рукам в цілому? Це занепокоєння цілком виправдано, оскільки будь-яке втручання в природу організму може спричинити неприємні наслідки. Щоб не стати «жертвою» штучних нігтів, дізнайтеся про цю процедуру якомога більше.
Що являють собою нарощені нігті?
Перш ніж розбиратися в питанні шкоди штучних нігтів, давайте для початку розберемося, що вони собою представляють. В останні кілька років особливу популярність завоювало нарощування нігтів на форму або на тіпси. В якості матеріалів виступають всілякі кольорові гелі, смола, акрил та шовк. Тіпси - це пластикові шаблони нігтя. Вони приклеюються до рідних нігтьовим пластин та можуть бути зразу з малюнком, або прикрашаються розписом. Форма - це може бути шматочок спеціальної фольги, або пластикова форма, за допомогою якої формується новий ніготь, використовуючи для цього гелі, смоли та акрил. Форма в будь-якому випадку є знімною.
На яких етапах створення штучних нігтів заподіюється шкода нігтьовій пластині?
Шкода може бути заподіяна ще на етапі створення нарощених нігтів, тобто коли відбувається обпилювання рідного нігтя для його подальшої обробки. Також корекція, зроблена не за правилами, може стати причиною виникнення інфекційного грибка. Такий варіант розвитку подій можливий, якщо майстер використав необроблені після попереднього клієнта інструменти. Або обробка відбувалася на ділянці рідного нігтя, який відійшов. У результаті цього під ніготь потрапляє повітря, а зверху гель, акрил або інший матеріал, після чого починається розвиток грибка.
Травмонебезпечні моменти
Вирівнювання границь нігтя - це один з найбільш травмонебезпечних моментів. Коли вирівнюють границю нігтя, майстер нерідко зачіпає колонігтеву шкіру, яка травмується. Але й це ще не все, в травмовану шкіру потрапляє нігтьовий пил та починається запальний процес.
Пошкоджується нігтьова пластина й при видаленні штучного нігтя. Щоб нанести якомога меншої шкоди рідним нігтям при видаленні штучних, ні в якому разі їх не відривайте або спилюйте, оскільки можна в результаті отримати розшарування нігтів. Нарощені нігті потрібно знімати тільки спеціальними засобами, які обов'язково є в арсеналі досвідченого майстра.
Нарощені нігті для алергіків: шкідливо чи ні ?
Це ще одна проблема, яка може виникнути при нарощуванні нігтів. Алергія на матеріали, які використовуються для створення штучних нігтів. Хоча дана проблема часто має місце й при проведенні інших косметичних процедур. Матеріали для нарощування нігтів, вій, всілякі лаки та гелі, а також інші компоненти часто мають специфічний аромат, який й може стати причиною алергії. Алергія в даних випадках проявляється у вигляді свербіжу та висипань. Причому симптоми можуть проявитися не відразу, а через кілька днів після нарощування нігтів або проведення інших косметичних процедур. Лікування алергії дуже тривалий захід, який часом затягується на кілька місяців.
Щоб мати хоча б невелику впевненість у тому, що процедура нарощування нігтів не буде для вас шкідливою, краще всього вибирати висококваліфікованого фахівця, який й порадить, що саме підійде для вас та подбає про те, щоб не виникло ніяких складнощів з нарощеними нігтями. Якщо ваш майстер перед тим, як зробити штучні нігті не поцікавився у вас про наявність інфекцій або захворювань, не оглянув найуважнішим чином ваші нігті, не продезінфікував не тільки свої, але й ваші руки, то краще не погоджуватися на його послуги, а пошукати більш кваліфікованого майстра, якому відомі елементарні правила нарощування нігтів та гігієни.