Четвер, 06.02.2025, 18:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Чи шкідливе відбілювання зубів?

Часто в кіно ми бачимо людей з ідеально білосніжною посмішкою. Після цього цілком природно, що багатьом хочеться мати таку ж чудову посмішку. І тут відразу ж пригадується відбілювання зубів. Але наскільки безпечна ця процедура? Чи шкідливо відбілювання зубів? Давайте спробуємо в цьому розібратися.

Особливості емалі зубів

Для початку не варто забувати, що зубна емаль кожної людини має свій унікальний відтінок. У когось він ближче до білого, в інших - навпаки більше жовтизни. Тому, як би ви не вибілювали ваші зуби, рано чи пізно вони поступово повертатимуться до природного кольору. У середньому білизна зубів збережеться на кілька років. Більш точні терміни залежать від конкретного методу відбілювання та індивідуальних особливостей вашого організму.

Так само не варто забувати, що процес відбілювання впливає на зубну емаль, роблячи її більш вразливою, а іноді навіть призводить до появам мікротріщин.

Способи відбілювання

Всі способи відбілювання зубів можна розділити на дві категорії - домашні та медичні. Медичне відбілювання передбачає візит до стоматолога, домашнє ж можна виконувати своїми силами без звернення до фахівця. У домашніх умовах для цієї процедури використовуються спеціальні гелі та зубні пасти - це дозволяє без істотних витрат підтримувати білизну зубів своїми силами.

Але набагато надійніше робити цю процедуру під керівництвом фахівців. Наприклад, є стоматології для всієї родини.

Стоматологами було розроблено цілий ряд процедур, які зроблять ваші зуби білосніжними.

Для початку потрібно очистити зуби від нальоту та каменю (якщо вони у вас є). Це досить проста та швидка процедура, яка для багатьох вже створює ефект білих зубів, хоча, насправді, ви всього лише повернули ваш природний колір. Шкоди у такого відбілювання зубів практично немає - емаль не постраждає.

Після цієї процедури можна приступати безпосередньо до додання зубам справжньої білизни. Для цього використовують різні спеціальні гелі. Часто використовуються лазери або лампи, які прискорюють реакцію. Процедура займає в середньому від 1 до 1,5 години.

Чим може нашкодити відбілювання зубів

З тим, як проводиться дана процедура, ми в загальних рисах розібралися. Тепер давайте поговоримо безпосередньо про шкоду відбілювання для зубів. На самому початку ми вже згадали про те, що дана процедура впливає на емаль, часто роблячи її більш вразливою. При цьому не можна дати однозначної відповіді чи шкідливе лазерне відбілювання зубів. Одні лікарі стверджують, що воно практично нешкідливе, за рахунок того, що тканина зуба залишається неторканою. Інші навпаки, критикую даний метод за тепловий вплив на емаль в процесі процедури.

Однозначно може бути шкідливим відбілювання зубів механічним способом за допомогою спеціальної зубної пасти. Тобто, коли ви з її допомогою намагаєтеся відчистити зуби до білизни. Такими зубними пастами не варто зловживати (постійно чистити зуби тільки ними), тому що інакше великий ризик пошкодження емалі.

Крім цього у процедури відбілювання є й цілком конкретні протипоказання. Вона вкрай небажана для дітей молодше 16 років, вагітних жінок та людей з гіперчутливими зубами. Крім того, у деяких людей може бути непереносимість сполук перекису водню - їм також протипоказана дана процедура.

В цілому, якщо ви дійсно дбаєте про свої зуби, а не просто хочете слідувати ідеалам краси, то їх відбілюванням краще не зловживати. Не забувайте про природні способи підтримки білизни зубів - їжте моркву, капусту чи огірки. Крім цього варто відмовитися від сигарет та кави. Ну й звичайно ж потрібно пам'ятати про елементарну гігієну порожнини рота.
Переглядів: 465 | Теги: косметичні процедури, відбілювання зубів, Зуби

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук