Субота, 20.04.2024, 15:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Чи шкідлива стевія?

Стевія - багаторічна лікарська рослина, родини айстрових. У 1934 році вона була привезена до нас з Латинської Америки, де місцеве населення вживало її протягом багатьох століть в якості підсолоджувача до трав'яних чаїв. Це не дивно - сама трава солодша цукру в 10 разів, а її екстракт (стевіозид) - на всі сто.

Однак незабаром вийшло у світ наукове дослідження та показало, що рослина може викликати мутацію. Відповідно вчені зробили висновок, що стевіозид - шкода для організму. Хоча дослід був підданий критиці, стевія не отримала у нас поширення. А от у Японії її почали культивувати із задоволенням. До речі, без будь-якої шкоди для здоров'я. І ця країна стала з часом найбільшим постачальником стевіозида, разом з Китаєм.

 

Чому стевія вважається шкідливою

Найбільш ретельні дослідження рослини були проведені в Японії. За допомогою всіляких тестів стевію перевіряли на токсичність. Але жоден з них не підтвердився. Вона не викликає патологій у вазі, не впливає на клітинні мембрани, не сприяє утворенню та розвитку раку. З чого японці зробили висновок, що стевіозид є найбезпечнішим підсолоджувачем.

В інших країнах, або випробування зовсім не проводилися, або кілька дослідів показало, що стевія шкідлива. І на цьому FDA заспокоїлося - адже дослідження, виробництво, вилучення більш шкідливих аналогів зав'язане з великими грошима.

 

Унікальні властивості цукрозамінника

Ну що ж, будемо спиратися на досвід японських дослідників, раз вони за більш ніж 40 років не виявили в рослині нічого підозріло. Отже, на відміну від інших замінників цукру, стевія володіє низькою калорійністю. І, що дивно, не тільки не підвищує, а навіть знижує рівень цукру в крові. Чим, власне, сприяє зниженню ваги. З цього ж випливає, що вона безпечна для діабетиків.

Стевіозид також пригнічує ріст грибів Candida, в той час як цукор, навпаки, сприяє їх розвитку. Постійне вживання екстракту стевії сприяє підвищенню імунітету, зниженню артеріального тиску, поліпшенню стану шкіри, волосся, нігтів. А найцікавіша властивість цього цукрозамінника полягає в тому, що він насичує організм енергією та уповільнює процес старіння. Чи не тому, стевія починає набувати популярність і у нас?

Для тих, хто сумнівається є, до речі, ще одне підтвердження безпеки продукту. У 2006 році організація ВООЗ провела оцінку всебічних досліджень стевіозида та зазначила, що в лабораторних і природних умовах він веде себе по-різному. А саме, в живих організмах екстракт не проявляє себе як токсин, та навіть має оздоровчий ефект, тому подальші досліди повинні лише визначити дозування речовини.

 

Застосування

Стевіозид можна використовувати замість цукру не тільки, щоб підсолодити напої, але й для випічки, приготування варення, джемів, фруктових салатів, та інших десертів. Єдине, чого слід уникати - його передозування, тому, що смак стає надто солодким, і він може сприйматися нами, як гіркий.

Переглядів: 3853 | Коментарі: 1 | Теги: здоров'я людини, лікарські рослини, стевія

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук