Середа, 24.04.2024, 23:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Твори на підмогу!

Збірник творів

Головна » Статті

Весняна зелень: користь та шкідливість

Найдоступнішим навесні джерелом натуральних вітамінів, який людині подарувала сама природа є свіжа зелень. До того ж вживати свіжу зелень корисніше навесні, в той час коли в організмі запас корисних речовин практично вичерпаний. І організму дуже складно вести нерівну боротьбу з авітамінозом.

Петрушка : користь та шкідливість
До складу петрушки входять:
• Вітамін С, який славиться своєю унікальною властивістю щодо зміцнення імунітету;
• Фолієва кислота, яка в значній мірі скорочує виникнення ризику народження дітей з хромосомними відхиленнями ;
• Магній, дія якого спрямована на заспокоєння нервової системи;
• Фосфор та кальцій, чиє призначення полягає у зміцненні кісток ;
• Фтор, який зміцнює зубну емаль, а також перешкоджає виникненню та розвитку карієсу ;
• Цинк, який має позитивний вплив на чоловіче здоров'я ;
• Залізо, яке потрібно всім людям, й в більшій ступені тим, хто страждає на анемією ;
• Селен який запобігає утворенню ракових клітин.

Крім усього іншого, петрушка знижує рівень цукру в крові, її регулярне вживання в їжу корисно при цукровому діабеті. Салати, приготовані зі свіжої петрушки будуть кориснішими, якщо в них додати 1-2 ст. л. лимонного соку. Таким чином, знешкоджуються нітрити, які в кілька разів небезпечніші від нітратних сполук. Зелень петрушки краще всього використовувати свіжою чи додавати у вже готові страви.

Шкідливіст петрушки
Петрушку не рекомендують вживати в їжу тим, хто страждає на гостре запалення захворюваннями нирок, сечокам'яною хворобою, сечового міхура, так як вона є сильним сечогінним засобом. Також жінкам, які перебувають в цікавому положенні не рекомендується зловживати петрушкою. Оскільки цей продукт стимулює стінки матки, в результаті чого може з'явитися загроза передчасних пологів.

Салат: користь та шкідливість
У складі салату міститься дуже багато корисних мінеральних речовин. У салаті є калій, залізо, цинк, йод, кобальт та кальцій. Усі ці мінеральні речовини, перебуваючи у вдалому поєднанні, благотворно впливають на людський організм. Цей продукт просто необхідний дітям та людям похилого віку, а також хворим на цукровий діабет. Крім цього, салат рекомендований людям, що страждають порушеннями роботи печінки, нирок, хворим на туберкульоз та травну систему. У салаті відмінне поєднання калієвих та натрієвих солей робить благотворний вплив на водно-сольовий обмін, має сечогінний ефект, у зв'язку з чим корисний гіпертонікам.
Завдяки вмісту в салаті заліза в поєднанні з хлорофілом, він має стимулюючий вплив на кровотворення, м'яко впливає на роботу нервової системи та мозку, тому діє як легке снодійне.
Шкідливих якостей салату не виявлено.

Кріп: користь та шкідливість
Кріп - це одна з найважливіших складових нашої кухні. Цю зелень використовується практично у всіх блюдах та заготовках на зиму. У сушеному вигляді кріп в три рази корисніший, ніж свіжий.
Даний продукт є незамінним засобом при боротьбі з дизентерією, при діареї, при респіраторних захворюваннях та порушеннях сну. Також жінкам він полегшує протікання менструального циклу, зменшує больові відчуття, це відбувається через вміст у складі кропу вітамінів групи В та флавонідів. Крім цього, у складі кропу є ефірні масла, які мають бактерицидні та антиоксидантні властивості. Вони відмінно очищають дихальні шляхи при кашлі, викликаному алергією. А якщо у вас розвивається алергічний свербіж, то відвари з кропу чудово сприяють загоєнню ран на шкірі.
У складі кропу є й клітковина, яка добре справляється з очищенням кишечника, покращує травлення та прибирає симптоми здуття живота. Крім усього іншого кріп заспокоює нервову систему, має сечогінний ефект, знижує тиск та діє як спазмолітичний продукт на гладку мускулатуру.

Шкідливість кропу
Шкода даної зелені може проявлятися при її вживанні разом з медичними препаратами. Наприклад, при застосуванні сечогінних або жовчогінних засобів. Й перед тим, як до лікування додати кроповий відвар, проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем, тому як самолікування може стати причиною зневоднення організму.

Зелена цибуля: користь та шкідливість
У зелені зеленої цибулі міститься в кілька разів більше корисних елементів, ніж в ріпчастій цибулі. У ній у величезній кількості містяться фітонциди, вітаміни та мінерали, всі вони корисні при інфекційних та застудних захворюваннях.

У зеленій цибулі містяться:
• Цинк, який, потрібен для здоров'я волосся, а також при проблемах з репродуктивною системою ;
• Каротин, який захищає слизову дихальних шляхів від різних інфекцій та піклується про відмінний стан шкіри;
• Фосфор, дуже корисний для зміцнення кісток ;
• Кальцій, сприяє зміцненню нігтьових пластин.

Шкідливість зеленої цибулі
Ця зелень протипоказана людям, у яких є захворювання серця, шлунково-кишкового тракту, нирок та печінки, а також гіпертонікам. Також вживання цибулі у великих кількостях може стати причиною головного болю.
Переглядів: 1284 | Теги: петрушка, здоров'я людини, кріп, цибуля, авітаміноз, салат

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Пошук